Od 10. do 14. julija 2017 se je 15 rekreativnih plavalcev zbiralo na domžalskem kopališču, kjer so v organizaciji Plavalnega društva Domžale v sodelovanju z društvom Šola zdravja in Zavodom za šport in rekreacijo Domžale, izpopolnjevali svoje tehnike plavanja. Vsak dan so od 19:00 do 20:30 spoznavali tehnike plavanja prsno, kravl in hrbtno. Začeli so z različnim predznanjem, »žabica« je bila prvi dan najbolj priljubljena tehnika. Nekateri so že slišali za kravl in ga tudi plavali, venar niso točno vedeli kako naj se ga lotijo. Največkrat je težava v dihanju, kar se s strokovnim pristopom in vajo lahko hitro nauči. Izkušeni učiteljici plavanja, nekdanji tekmovalki, Gaja in Žana, sta udeležence naučili izdihovanja v vodo, sproščenega in kontroliranega plavanja. Plavanje z občutkom je tisto, ki ga je najlepše gledati in iz dneva v dan je vse več udeleženev plavalo tako. Večina je zadnji dan lepo prikazala tako prsno kot tudi kravl in hrbtno. Delfina pa so najraje le opazovali, z veliko vaje in vztrajnosti, pa ga bodo v bodoče lahko zaplavali tudi sami.

Še celo poletje smo izkoriščali domžalski bazen: plavali, se učili in zabavali. Ali pa v drugačnem vrstnem redu 🙂 za nekatere je bila zabava na prvem mestu, Gaja in Žana pa sta poskrbeli za uravnoteženo kombinacijo vsega.